Blog

Geçen yıl iyi çalıştım fakat pandemi süreci hayatımı alt üst etti. Ya bir yeniden ikinci dalga halinde bu önümüzdeki yılda hazırlıksız yakalanmak istemiyorum. Nasıl bir planınız var?

2020 yılı ne yazık ki talihsizliklerle beraber geldi. Sınavın ileri atılması ardından öne çekilmesi, müfredatın değişmesi, TYT de süre ila oynanması ve türlü idari problemler. Bu “gelişmeler öğrencilerin lehine…” gibi bir savunma yapmaları eğitim dünyasının içerisinde olan bir kişinin yapacağı bir yorum olmamakla beraber sıralama sınavlarında en önemli olgunu motivasyon olduğundan bihaber yaşayan kişiler oldukları apaçıktır. Batıda 100 yılda bir revize edilen eğitim hedeflerinin bizde akşamdan sabaha yapılması PISA daki sıralamamızın tesadüf olmadığını bize ispatlamaktadır.

Tüm bunlar ışığında en talihsiz neslin bu yıl LGS ve YKS sınavlarına girenler olduğunu söylemek zor değil. Biz geçen yıl olduğu gibi bu yılda yerel politikadan bağımsız öğrencilerimizle konuları mümkün olduğu kadar çabuk bitirip tekrara dönmeyi hedefliyoruz. 2021 yılında her dersin 3 kez tekrar edilmesi de hedeflerimiz arasında. Bize göre ne kadar çok tekrar o kadar çok başarı getirir. Bu ilke çerçevesinde hareket edip imkanlar ölçüsünde öncelikle yüz yüze mecbur kaldığımızda da uzaktan eğitim materyalleri ile eğitim planımızı aksatmadan uygulamayı planlıyoruz. Zaten hazırlık gruplarımız maksimum üç kişiden ibaret olduğundan bu durumda performans ve zaman kaybını da minimize ediyoruz.

 
Open chat